Doğal Yollarla Göğüs Büyütülebilir Mi?

Kadınların bir kısmı göğüslerinin küçük olmasından yakınır. Ancak göğüslerin büyük olmamasının nedeni genetik faktörlerdir. Göğüslerinin büyük olmamasından yakınan kadınlar göğüslerini büyütmek için ilk çare en başta internetten arama yaparak göğüs büyütme yolları aramaktadır. Genetik faktörlerin yanı sıra hormanlarında etkisi bulunmaktadır.

Egzersizlerle Göğüs Büyütmek Mümkün Mü?

Belli başlı bazı egzersizlerle göğüs büyütmeye çalışan kadınların sayısı bir hayli fazla. Evet egzersizlerle bir miktar büyüme sağlayabilirsiniz. Göğüslerin büyük olması göğüs içerisindeki yağlarla doğru orantılıdır. Bu yüzden buzla veya soğuk su ile ovalayarak deneme yapanlar da bir hayli fazla. Yine masajla da ufak miktarlarda da olsa büyüme sağlayabilirsiniz. Ancak belirtildiği gibi bunun etkisi düşüktür.

Bitkisel Karışımlarla veya İlaçlarla Göğüs Büyütmek Mümkün Mü?

Bitkisel karışımlarla göğüs büyütmek tamamen şehir efsanesidir. Bununla birlikte göğüslerini büyüttüğünü iddia edenler varsa da ya psikolojik olarak öylen sanmaktadır ya da bitkiler hormonal yapısını değiştirdiği için şansına büyüme sağlamış olabilir. Ancak bitkilerin bilinçsiz ve sık kullanımı sağlığınızda bozuuklara neden olabilir.

Bir diğer konu da ilaçlarla, en çok bilinen ifadeyle göğüs büyütme hapları ile denemelerdir. Bunlar da yine tamamen işlevi olmayan hem de hiç olmayan bir yoldur. Bahsi geçen ilaçların göğüslere herhangi bir etkileri bulunmamaktadır. Zaten bahsi geçen haplar yasal olarak satılmamaktadr. İçerinde kireç tozu bile tespit edilmiştir. Ayrıca sağlığınızı tamamen bozacak türde kimyasallarda içlerinde barındırabilmektedir. Kısacası göğüz büyütme hapları tamamen pazarlama taktiğidir, para tuzağıdır.

Bazı doğum kontrol hapları hormon değişimlerine neden olduğu için düşük miktarlarda da olsa göğüsleri büyütmektedir. Ancak bu tür hapların kullanımı da sağlığa zararlıdır. Doktor tavsiye etmediği sürece kullanılmaması gerekmektedir.

En sağlıklı ve istediğiniz boyutlarda göğüs için tek şansınız göğüs estetiği yaptırmak olacaktır. Bunun dışında ne yazık ki pek işe yarayan yöntem şuan için yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir