Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir?

Sağlık Bakanlığı corona virüsünün yayılmasını takip etmek ve bizlerin daha izole bir hayat yaşamasına yardımcı olmak amacıyla ”Hayat Eve Sığar” uygulamasını vatandaşların kullanımına sundu.Hayat Eve Sığar uygulaması ile corona virüsünün risklerini azaltmak hedefleniyor.

Uygulama Ücretli Mi?

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulama sayesinde bulunduğunuz bölgenin ne kadar risk altında olduğunu tespit edebiliyorsunuz.App Store yada Google Play üzerinden uygulamayı indirebilirsiniz.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı kullanmış olduğunuz cep telefonunuza indirdikten ve açtıktan sonra öncelikle telefon numaranızı sisteme girmeniz gerekiyor. Ardından mesaj yoluyla gelen onay koduyla doğrulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor.Hesabınız doğrulandı mesajını gördükten sonra konum servisleri ve bluetooth servisini aktif hale getiriniz.Tüm bu ayarları yaptıktan sonra sağlık durumunuza ilişkin sorulan soruları yanıtlayın.Sistem son olarak sizden bazı özlük bilgilerinizi isteyecektir. Kaydınızı tamamladıktan sonra, bölgenizin risk durumunu cep telefonunuzdan görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir