Breaking Bad Dizisinin Konusu

Bir drama dizisi olarak karşımıza çıkan başarılı Breaking Bad 20 Ocak 2008’de yayınlanmaya başlamıştır.Dizinin başrolünde Emmy en iyi aktör ödülüne 4 kez layık görülen Bryan Cranston yer almaktadır.Dizi sürükleyici konusuyla dikkatleri fazlasıyla üstüne çekiyor.

Dizinin Kadrosu

Dizinin oyuncu kadrosunda baktığımızda Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Dean Norris, Betsy Brandt, Jesse Plemons, Giancarlo Esposito, Jonathan Banks, Laura Fraser yer almaktadır. Breaking Bad yayınlandığı tarihten itibaren 5 sezon 62 bölüm olarak izleyicilerle buluşmuştur.

Breaking Bad Dizisi Konusu

Bir lisede çalışan Walter White, kendi halinde başarılı bir kimya öğretmenidir.Öğretmenlikten arta kalan zamanlarda ise bir oto yıkamacıda araba yıkamakta,ailesinin getirdiği maddi zorlukların üstesinden gelmeye çalışmaktadır.Nefes alış verişinde ve vücudunda hissettiği bazı rahatsızlıklar sonucu doktora görünür.Akciğer Kanseri olduğunu öğrenir.Ölüm ve ailesini geride bırakma düşüncesi Walter White’ı derin düşüncelere iter.

Bir gün bir polis olan bacanağı Hank’e birkaç saat eşlik etmek için gezintiye çıkarlar.O sırada bir uyuşturucu baskına denk gelirler.Walter, eski bir öğrencisi olan Jesse Pinkman’ın kaçtığını görür.Ortada dönen büyük bir para olduğunu anlayan Walter, Jessie’yi ele vermez ve ertesi gün onunla konuşmaya gider.Ölümün getirdiği derin düşüncelerle Jesse’ye bir teklifte bulunur.Ailesini geride parasız ve yardıma muhtaç bırakmak istemeyen Walter, kimya bilimini sentetik bir uyuşturucu olan meth üretimiyle birleştirecektir.Kimya biliminin incelikleriyle mükemmel kalitede kendine özgü mavi renkli meth üretecek ve ününü kısa sürede geniş çevrelere duyuracaktır.

Walter White’ın meth işine girmesi ve kısa sürede işe adapte olmasının ardından bir takım sorunlar baş gösterecektir. Hank’in polis olması ve Walter’ın bu sebeple yaptığı işi en yakınlarından bile saklamak zorunda kalması işleri zora sokmaktadır.Kaliteli methin talebinin fazla olması ve yüksek fiyatlara satılması, Walter’a çok ciddi bir para getirmektedir. İlerleyen dönemlerde bu parayı nasıl kazandığını açıklamak zorunda kalacak ve kazandığı paranın bir bölümünü aklamak için bazı işlere girişecektir.Heyecan dolu soluksuz izleyeceğiniz diziyi henüz izlemediyseniz bir an önce izlemenizi tavsiye ederiz.

Dizinin Almış Olduğu Ödüller

Geniş bir hayran kitlesine ulaşan dizi 29 Eylül 2013 tarihinde final yapmıştır.Dizi Amerika ve Dünya’da en çok izlenen diziler arasında yer almıştır.Başarılı dizi birçok ödüle layık görüldü.Breaking Bad 16 Emmy Ödülü, 8 Satellite Ödülü, 2 Altın Küre Ödülü, 2 Peabody Ödülü kazanmıştır.

Diziyi Nereden İzleyebilirim

Diziyi izlemek istiyorsanız digital platformlar üzerinden takip edebilirsiniz. üyeliğiniz varsa diziyi rahatlıkla izleyebilirsiniz.Şimdiden sizlere iyi seyirler diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir