Dikkat Çeken 5 Netflix Dizisi

yaygın bir şekilde kullanılan bir digital platform olarak karşımıza çıkıyor. İstediğiniz her türlü içeriğe ulaştığınız platformda birbirinden farklı dizileri izleyebiliyorsunuz. Sizin için birbirinden farklı konuları içinde barındıran Netflix dizilerini derdiledik. İyi seyirler.

Reign Dizisi Konusu

İskoçya kraliçesi I. Mary’nin iktidara yükselme sürecinde yaşanan entrikalar ile taht kavgaları bulunuyor. Hikayesi ile izleyenlerde dikkat uyandıran dizide Mary’nin aşk, cinsel ve siyasi sırlarıyla kraliyet sarayındaki iktidarı eline alma mücadelesi anlatılıyor.

Mary Stuart, 6 günlükken babasının ölümüyle birlikte İskoçya Kraliçesi unvanına kavuşmuştur. Suikast ihtimaline karşı Fransa’ya gönderilmiş ve çocukluğunu bu sarayda geçirmiştir. Mary’nin iktidarı ele geçirme ihtimali Fransa’da soruna neden olmaya başlayınca 6 yaşına gelen küçük kız İskoçya’da bir manastıra gönderilir. 15 yaşına kadar bu manastırda kalan Mary, İskoçya’nın stratejik aile birliğinin kurulması için Fransa kralının oğlu ile nişanlandırılır. Reign Francis karakteri, Mary ile çok iyi anlaşmasına rağmen yalnızca stratejik olduğu için bu evliliğin gerçekleşmesini istemez. Kralın gayrimeşru oğlu Bash’ın Mary ile yakınlaşması işleri iyice karıştırır. Reign dizisinin ana temasına değinecek olursak I. Elizabeth ile I. Mary’nin iktidar mücadelesini konu ediniyor. Tarihi dizilere merakınız varsa bu dizisiyi izlemenizi öneririz.

Dizisi Konusu

The Crown dizisinde 1947 yılında savaştan yeni çıkan İngiltere’de Buckingam Sarayı’nda yaşanan olaylar konu ediniliyor. Son dönemlerin en etkili isimi arasında yer alan Kraliçe II. Elizabeth’in yaşadığı olaylar çarpıcı bir şekilde ekranlara gelecek. Sarayda yaşanan entrikalar, aşklar ve İngiltere’nin siyasi hayatına yön veren olaylar izleyicilere aktarılacak.

Saray’da yaşanan entrikalar, aşklar ve İngiltere’nin siyasi konular ele alınarak bir senaryo haline getirilmiştir. The Crown, sadece Buckingham Saray’ında değil, 10 Downing Street’te yaşayan olayları da seyircisiyle buluşturacaktır. Son derece yüksek bir yapım bütçesi ve güçlü bir kadrosuna sahip olan The Crown dizisi hem iddialı bir başlangıç vermiştir, fakat bunu da başarabilmiştir. Seyirciler artık bir sonraki bölümleri ve sezonları heyecanla beklemektedir. The Crown dizisi hem hayal  gücü hem de İngiltere’nin tarihini bir araya getiren enteresan bir dizidir.

Lucifer Dizisi Konusu

Cehennemin lordu olan Lucifer Motningstar, cehennemden sıkılarak burayı terk etmeye karar vermiştir. Cehennem lordu Los Angeles’a yerleşerek deli dolu bir hayat sürmeye başlamıştır. Yanında getirdiği şeytanlardan biri olan Maze ile birlikte bir bar işleten Lucifer, bu konuda gittikçe yükselmektedir. Dünyada beklemediği şekilde aşkı bulan Lucifer’ın sevdiği yanında öldürülmüştür. Büyük bir pop yıldızı yaptığı kadının öldürülmesine tanık olan Lucifer artık intikam istemektedir.

Los Angeles Polis Depertmanı’nda çalışan Chloe Decker ile tanışan Lucifer için olaylar daha da değişik bir hal almaya başlamıştır. Normal şartlarda cazibesinden tüm kadınların etkilendiği Lucifer ne yaparsa yapsın Chloe üzerinde herhangi bir etkiye sahip olmaz. Onu daha yakından tanımak isteyen Lucifer gücünü kullanarak Los Angeles Polis Depertmanı’nda çalışmaya başlayan Lucifer için artık yeni bir dönem başlayacaktır. Yeteneklerine tüm dedektiflerin şaşırdığı Lucifer, davaları çözme konusunda kilit roller üstlenir. Bu arada da diğer dünyada yer alan kardeşi Amenadiel onu tekrar cehenneme döndürmek için çabalamaya başlamıştır. Tüm bu olaylar, sempatik şeytan Lucifer’in bastırdığı duyguların ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Elite Dizisi Konusu

Elite, ülkenin en seçkin okuluna gitmeye hak kazanan işçi sınıfından üç gencin hikayesini konu ediyor. Las Encinas, İspanya’nın en seçkin okullarından biridir. Ülkede yaşanan bir deprem pek çok okulun yıkılmasına neden olur. Açıkta kalan çocuklar bölgedeki diğer okullara dağıtılmaya başlayınca, işçi sınıfı ailelerden gelen üç çocuk da Las Encinas’a kabul edilir. Gençler başlarda bu durumu büyük bir şans olarak görür. Ancak çok geçmeden yanıldıklarını anlarlar. Kaybedecek hiçbir şeyi olmayan üç genç ile her şeye sahip olan okulun zengin öğrencileri arasında büyük bir çatışma başlar. Sınıf arkadaşlarından birinin ölü bulunması ise ortamı iyice karıştırır. Polis tüm öğrencileri sorgudan geçirir. Peki suçlu ya da suçlular kimdir? ’in başrol oyuncularından María Pedraza, Miguel Herrán ve Jaime Lorente’yi tekrar bir araya getiren dizinin kadrosunda Itzan Escamilla, Miguel Bernardeau, Arón Piper, Ester Expósito, Mina El Hammani gibi isimler yer alıyor.

The Last Kingdom Dizisi Konusu

Bir İngiliz Kralı’nın oğlu olan Uhtred, babasının savaşta ölmesiyle Kont Ragnar’ın kölesi olarak Paganların yaşadığı bölgeye götürülür. O bölgede çocukluğunu geçiren Uhtred, Kont Ragnar’ın bir saldırı sonucu ölmesiyle yeniden İngilitere’ye döner. Babasının ölmesiyle tahta amcası geçmiştir ve varis olan Uhtred’i öldürmek ister. Uhtred hakkında bir iftira ortaya atıp, Kont Ragnar’ı Uhtred’in öldürdüğü ortaya atar. Uhtred, ne İngilizlerden ne de paganlardan yardım alamaz. Yardım için dolaşmaya başlar ve Wessex Kralığı’na gider. Burada Alfred ile tanışır. Alfred, İngiltere’yi pagan istilasından kurtarmak ve tek çatı altında toplamak istemektedir. Uhtred, çocukluğunu İngilizler, gençliğini paganlar ile geçirdiği için ikilemde kalır. Kimin tarafında olacağını seçmekte zorlanır.

Elite - 2. Sezon Tarih Duyurusu

Élite Altyazılı Fragman

2019'un En İyi Dizi Sürprizleri

pembeoje

crn y

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir