Hercai Dizisine Yurt Dışından Büyük İlgi

Geçtiğimiz hafta Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen MIPCOM Fuarında en dikkat çeken isimlerden olan dizisinin başrol oyuncuları Ebru Şahin ve diziye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yurt dışında Özbekistan, Şili, Romanya, İspanya gibi ülkelere satışı yapılan Hercai dizisinin yurt dışında da büyük ilgi gördüğü sosyal medyadaki paylaşımlardan da kendisi belli ediyor.

Kısa sürede büyük başarı kazanan dizinin başrol oyuncularından Ebru Şahin, yurt dışındayken gördüğü ilginin çok bir his olduğunu dile getirdi.

Şahin, “Örneklerini gördüğümde çok şaşırmıştım. Çünkü yurt dışında yaşayan Türkler değil, orada yaşayan insanlardan çok güzel tepkiler aldım. Orada biliniyor olmak, burayı oraya yansıtabiliyor olmak gurur verici bir duygu” açıklamasında bulundu.

Dizinin diğer başrol oyuncusu Akın Akınözü de Anadolu toprakları, Türk insanına özgü yapılan bu dizilerin yurt dışında gördüğü ilginin çok yüksek olduğunu belirtti.

Akınözü, “Yurt dışı satışları şunu gösteriyor, demek ki anlattığımız hikaye sadece burayla kısıtlı kalmıyor ve daha evrensel bir yere dokunabiliyoruz. Çok başka ülkelerde de insanlar bizim projemizi satın alıp, bu hikayeden bir anlam çıkartabiliyorlar.Bence bu çok değerli bir şey” diye konuştu.

Hercai dizisi her Cuma akşamı severlerle buluşuyor.

HERCAİ DİZİSİ KONUSU

Midyat’a İstanbullu bir iş adamı olarak gelen Miran Aslanbey, Nasuh Şadoğlu’na ortaklıktan fazlasını teklif eder: torunu Reyyan’ı da ister! Ancak, yörenin en güçlü aile reisi Nasuh’un çok iyi bir kısmet dediği Miran için farklı planları vardır! Ona bir torun verecektir ama istediği torunu değil! Nasuh, Miran’ı kendi planına ikna etmeye çalışırken, Miran’ın planlarından habersizdir. İki arasındaki haberleşme merakla beklenirken, gelecek haber iki genç kızın, Reyyan ve Yaren’in hayatını derinden etkileyecektir. Midyat’ın binlerce yıllık geçmişinin izleri üzerinde yeşeren bir hikayesi, iki ailenin kaderini nasıl etkileyecek? İstanbullu yakışıklı iş adamı ile Midyat’ın güzelliği dillere destan Reyyan’ı kavuşabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir