Joker Dünya Genelinde 1 Milyar Dolar Hasılatı Geçmeyi Başardı

Dünya genelinde 1 milyar dolar hasılatı geride bırakan , bunu başarabilen ilk R-derecelendirmeli oldu.

Gişede önemli sonuçlar elde eden Joker, finansal başarılarına bir yenisini daha ekledi. Yaklaşık bir ay öncesinden bütçesine kıyasla yapımcısına en çok kar getiren çizgi roman uyarlaması olacağı belirtilen Joker, hafta sonu itibarıyla dünya genelinde 1 milyar doları aşarak bu payeye erişebilen ilk R-derecelendirmeli (MPAA’deki tanımını Türkiye yaş sınırı sınıflandırma sistemine göre benzeştirirsek 17A) yapım oldu.

Joker ayrıca, Warner Bros yapımları içerisinde 1 milyar doları aşan dördüncü yapım oldu (Bu başarıyı yakalamış WB imzalı diğer üç film: Dark Knight, Dark Knight Rises ve Aquaman). Joker, bugün itibarıyla dünya genelinde 1,017 milyar dolar hasılat elde etmiş durumda.

Joker’in bu başarısı tek başına bile önemli bir detayken filmin Çin’de gösterime girmeden bu baremi aşıyor olması ise eşine az rastlanır bir durum. Daha önce Çin’de gösterime girmeden dünya genelinde 1 milyar dolar hasılatı aşabilen iki yapım olmuştu: Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı (Pirates of the Caribbean: Dead Mans Chest) ve Kara Şövalye (Dark Knight).

Box Office Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir