Netflix’in Arsen Lüpen Dizisi : Lupin 1. Sezonuyla Beğeni Topladı

Lupin

Netflix‘in Arsen Lüpen dizisi Lupin izleyicisiyle buluştu. Yayınlandığı tarihten itibaren büyük bir ilgi gören Lüpen dizisi için ikinci sezon onayı da çıktı. Bu karar Lüpin hayranları tarafından sevinçle karşılandı. Maurice Leblanc tarafından yaratılan kibar hırsız Arsen Lüpen’den esinlen dizinin hikayesi bir intikam üzerine şekilleniyor. Daha önce birçok kez Arsen Lüpen’den esinlerek hayata geçirilen karakterlerin bir yenisine Assane Diop’da eklenmiş oldu.

Arsen Lüpen Kimdir?

Arsen Lüpen karakterini Fransız roman yazarı Maurice Leblanc yaratmıştır. Maurice Leblanc, Arsen Lüpen karakterini yaratırken Fransız anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob’tan esinlenmiştir. Toplam 7 kitaptan oluşan seri dünyada büyük bir ilgi görmüştür. Kandan nefret eden Arsen Lüpen olabildiğince silahtan uzak durmaya çalışır. Düşmanlarını zekası ve jiu jitsu dövüş tekniğiyle alt eder. Kendisini kibar hırsız olarak niteleyen Lüpen neşeli ve güler yüzüyle insanların önce kalbini çalar ve daha sonra da amacına ulaşır. Yönetmen Jean-Paul Salome tarafından 2004 yılında sinemaya da aktarılmıştır. Türkiye’nin en önemli yazarlarından biri olan Peyami Safa, Cingöz Recai karakterini Arsen Lüpen’den esinlenerek yaratmıştır.

Lupin Kadrosu

Geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olan Lupin dizisinin baş kahramanı Assane Diop’u, Omar Sy canlandırmaktadır. Kaptan Romain Laugier karakterini Vincent Londez, Assane’nin eşi Claire karakterini Ludivine Sagnier, Hubert Pellegrini karakterini Herve Pierre, Hubert’in kızı Juliette Pellegrini karakterini Clotilde Hesme, anne Pellegrini karakterini Nicole Garcia, Youssef Guedira karakterini Soufiane Guerrab, Benjamin Ferel karakterini Antoine Gouy, Assane’nin babası Babacar Diop karakterini Fargass Assande, Teğmen Sofia Belkacem karakterini Shirine Boutella ve Assane’nin oğlu Raoul karakterini Etan Simon canlandırmaktadır.

Lupin Konusu

Senegalli bir göçmen olan Assane Diop, hırsızlık suçlamasıyla iftiraya maruz kalıp intihar eden babasının intikamını almak istemektedir. Assane daha çok küçükken babası, Hubert Pellegrini yüzünden hapse girer ve burada utançtan kendisini asarak hayatına son verir. Küçük yaşlarda babasını kaybeden Assane Diop bu yaşananları asla unutmaz. Bir gün babasının intikamını almak için yola koyulacaktır. Yıllar sonra babasının kendisine hediye etmiş olduğu Arsen Lüpen hakkındaki kitabı kendisine rehber yapar. Artık Assane Arsen Lüpen’den öğrendiği teknikleri babasının intikamını almak için kullanacaktır.

Lupin Dizisi Hakkında Bilgiler

8 ocak 2021 yılında ilk bölümüyle yayınlanan Lupin dizi 2 sezon ve 10 bölüm olarak planlanmıştır. İlk sezonda 5 bölüm olarak ekranlara gelen Lupin dizisi 16 yaş ve üzeri için uygundur. Yayınlanan ilk 5 bölümüyle ile birlikte IMDB’den 7.8 puan almıştır. 2. sezon içinde onay alan dizinin yeni bölümlerinin kesin bir tarihi olmamakla birlikte 2021 yılının yaz aylarında izleyiciyle buluşacağı açıklanmıştır.

Lupin Dizi Değerlendirmesi

Genel olarak izleyiciler tarafından geçer not alan Lupin dizisi hakkında RadioMoodTV kanalı çok ve detaylı bir inceleme yaparak, dizinin neden izlenmesi gerektiği hakkında fikirler veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir