En Hızlı Kilo Verdiren Bitki Çayları

Kilo vermenize yardımcı olacak zayıflama çayları

Yeşil çay 

Yeşil çay faydalarının en çok bilindiği ve zayıflamaya yardımcı olan bir çay çeşididir.

Kilo kaybı için en etkili çaylardan biri olan yeşil çayı düzenli tüketerek vücudunuzdaki yağlanmadan kolay ve sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Yeşil çay içeriğinde bol antioksidan barındırdığı için metabolizmayı hızlandırmaya ve yağ yakımınızı kolaylaştırmaya yardımcı olur.

İştah kapatmak için: Nane çayı

Journal of Neurological and Orthopedic Medicine’da yayımlanan bir çalışmanın sonuçlarına göre 2 saatte bir nane çayı tüketen insanlar ayda 2.5 kilo kadar zayıflayabiliyor. Aynı zamanda kokusu iştahınızı kapatmanıza yardımcı oluyor.

111 kişi üzerinde yapılan bir araştırmada, üç ay süreyle her gün üç fincan siyah çay içmenin, kilo kaybına önemli derecede katkılar sağladığı ortaya çıkmıştır. Ancak için siyah çayı şekersiz bir şekilde kullanmanız gerekecektir.

Açlığı dizginlemek için: Rooibos çayı

Roobios çayı, Güney Afrika’daki kızıl çalı bitkisinin yapraklarından elde edilir. Aspalathin adı verilen özel ve güçlü bir flavonoid içeren bu çay, açlık ve yağ depolanmasına neden olan stres hormonlarının seviyelerini düşürür ve daha az yağ depolamanızı sağlar.

Olong çayı 

Birkaç çalışma, oolong çayının yağ yakmayı kolaylaştırarak, metabolizmayı hızlandırdığı ve kilo vermeyi kolaylaştırdığını ortaya çıkarmıştır.

Beyaz çay

Beyaz çay, diğer çay tiplerinden çok farklı olan farklı bir tada sahiptir. Yapılan araştırmalar beyaz ve yeşil çayın yağ yakıcı özelliğinin olduğunu ortaya çıkarmıştır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir