Kefirle Hızlıca Kilo Verin

çok zor ve uğraştırıcı bir iş olarak düşünüldüğü için sürekli bir erteleme huyunuz olabilir. Ancak ertelemek yerine hemen bu konuda bir şeyler yapmaya başlayabilirsiniz.

Neden ve nasıl kilo alırsınız?

Eğer ki hormonal veya buna benzer şekilde rahatsızlıklarınız yoksa, bağırsak geçirgenliğiniz yüksek olduğu için kilo alıyor olabilirsiniz. Özellikle yediğiniz şekerli her gıda (meyve ve süt şekeri de buna dahil) vücudunuzda yağ olarak birikmeye başlayacaktır.

Bağırsak geçirkenliğini nasıl azaltabilirim?

Bağırsak geçirgenliğinizi azaltmanın en iyi yolu probiyotik ve prebiyotik besinler tüketmenizden geçmektedir. Konumuz olan kefir bol probiyotik içeren bir içecektir.

Kefir nasıl tüketilmeli?

Kefiri dışarıdan satın alabilirsiniz ancak dışarıdan satın aldığınız kefirlerin büyük kısmında probiyotik sayısı azdır. Bu yüzden kendiniz evinizde yapacak olmanız en sağlıklısı olacaktır.

Gün içerisinde özellikle sabah ve gece yatmadan önce 2 şer bardak tüketmeniz 1-2 hafta sonra size farkı göstermeye başlayacaktır. Gün içerisinde acıktığınız zamanda da kefir içerseniz doygunluk hissinizi azaltacaktır.

Sadece kefir içmek kilo vermeniz için yeterli değil elbette. Kefir içmenizim yanı sıra sağlıklı beslenmeniz gerekmektedir. Bunun için rafine ürünlerden, şekerli her tür gıdadan ve karbonhidrat tüketimini bırakmalısınız. 1 ay içerisinde siz de değişimi görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir