Aldatan Erkek Nasıl Anlaşılır? Şüphelenmeniz Gereken 10 Nokta

Aldatan nasıl anlaşılır?

Aldatan erkek nasıl anlaşılır sorusunun cevabı aslında çok basit. Erkekler kadınlar kadar karmaşık yapı ve zekaya sahip değildir. Erkeklerin yalan söyleme potansiyeli çok kısıtlıdır. Ancak bir erkeğe aşırı derecede güveniyor ve gözü kapalı seviyorsa daha doğrusu erkeğin yanlışlarını görmezden geliyorsa bunu fark etmeyebilir.

Erkekler duygularını saklama konusunda hiç iyi değildir. Erkeklerin beyin yapısı kadınların ki kadar karmaşık olmadığı için erkekler ne yalan söyleme ne de konuşma konusunda başarılı olamamaktadır. Yapılan araştırmalarda görülmektedir ki kadınların beyin nöronlarıdaki ağlar erkeklerin beyin nöronlarındaki ağlardan katlarca fazla ve dallı budaklıdır. Bu yüzden kadınların çağrı merkezleri ve pazarlama konularında daha başarılı olduklarını söyleyebiliriz.

Erkekler Neden Aldatır?

Aslında bu konuya erkekler neden aldatır yazımızda da uzun uzun açıklamıştık. Kısa bir özet geçmek gerekirse, kadınlar alfadır. İlişkide aslında lider rolü oynamaktadır. Yani ilişkide lider konumunda olan yol gösterici olan kadındır. Ancak kadın alfa olmayı bilmiyorsa veya pasif konumda kalıyorsa genel olarak erkeğin aldattığına şahit olabiliyoruz.

Türkiye’de kadınların büyük kısmı alfa değil veya alfa olmayı bilmiyor. Bunun temel sebebi Ortadoğu kültüründe egemen olan ataerkil yapısının Türk halkı üzerine sinmiş olmasıdır. Elbette şu zamanda bu etkiyi üzerinden atarak daha eşitlikçi bir düzen oturmaya çalışsa dahi hala bu süreçte yaşanan sancıları görmekteyiz.

Aldatan Erkek Nasıl Davranır

Aldatan erkeğin nasıl anlaşılacağı hususunda aslında çok yol olabilir ancak biz daha ana noktalara değineceğiz. Durumun erkekten erkeğe değişebileceğini ve erkeklerin bunları yapıyor olması sizi aldatıyor anlamına da gelmeyecektir. Sonuç olarak her erkek farklı ailelerde farklı yaşam koşulları ile yetişmektedir. Bu farklılıklar göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

1) Aldatan Erkek Sinirli Olur

Aldatan erkek nasıl anlaşılır

Aldatan erkeklerin sinirli olduğu bir gerçektir. Bunu açıklayacak olursak, normalde sakin ve sevecen yaklaşan erkekler aldattığı sırada başka bir kadın hayatında olduğu için doyumunun bir kısmını ondan alarak var olan ilişkisini 2. plana almış ve asıl partnerine karşı agresif tavırlar sergileyebilmektedir. Tahammül edebildiği konular varsa bile bu konudaki tahammüllerinin ortadan kalktığını ve agresifliğini yansıttığını söyleyebiliriz. Bunun temel nedeni aslında kafasında bu kadın olmaz ise zaten diğeri var mantığının oluşması da denebilir.

2) Aldatan Erkek Telefon Kaçırmaya Başlar

Aldatan erkek telefon kaçırmaya başlar demek direkt olarak hatalı olacaktır. Çünkü telefonlar özel eşyalarımız haline gelmiştir. Örnek vermek gerekirse size aldığı alacağı bir hediye olabilir veya kendi erkek arkadaşlarıyla yaptığı özel konumalar diğer arkadaşlarının özel hayatları konularında bilgiler de içerebilir. Ancak bu tabi sizin boyutunuzla alakalı bir durum.

Bizim aramızda özel durumlar pek yok biz biriz diyorsanız ve birbirinizin telefonlarını zaman zaman kullanıyorsanız ve artık erkek arkadaşınız telefonunu sizin elinize vermekten çekiniyorsa bir şeyler sakladığı söz konusu olabilir. Elbette bu aldatıldığınız anlamına gelmez ancak şüphelenme konusunda haklı olabilirsiniz.

3) Aldatan Erkek Size Daha Az İlgi Gösterir

Aldatan erkek nasıl olur

Aldatan erkek nasıl olacağına dair iyi göstergelerden biri partnerlerine karşı ilgilerinin azaldığı gerçeğidir. İlgilerini farklı bir kadına doğrulttukları için size olan ilgilerinin azalması söz konusu olabilmektedir. Ancak bu demek değildir ki size ilgisi azaldı sizi aldatıyor.

Her insanın hayatında iniş çıkış yaşadığı dönemler olabilmektedir. Erkek arkadaşınız veya eşinizin ilgisiz olduğu elbette aldatacağı anlamına gelmemektedir. İçerisinde bulunduğu psikolojik problemler de bunun nedeni olabilir.

4) Erkek Aşırı İlgiliyse Aldatıyor Olabilir

Aldatan erkek nasıl davranır
Aldatan erkek nasıl davranır

Erkeğin ilgisiz kalması sizi aldatıyor olabileceği gibi yine erkeğin aşırı ilgili olması da aldatma göstergesi olabilmektedir. Tabiki bu genelleme tek başına tahlil için yanlış olacaktır.

Erkek arkadaşınız ya da eşiniz size normalde olduğundan fazla ilgi gösteriyorsa, size normalde almadığı kadar çiçek ve hediyeler alıyorsa bu aldatıldığınızın göstergesi olabilir. Bunun altında yatan temel sebep bir kerelik aldatmış olması ve içerisinde duyduğu pişmanlığın, vicdan azabını hafifleterek sizi aşırı ilgi ile kaybetmemeye çalışmasından kaynaklı olabilir.

5) Erkek Aşırı Bakım Yapmaya Başladıysa Aldatıyor Olabilir

Erkek bakım yapmaya başladıysa aldatıyor olabilir

Erkekler kadınlar kadar bakıma meraklı değildir. Ancak son yıllarda bakımlı olmaya meraklı erkekler de azımsanmayacak kadar fazla. Erkek arkadaşınız veya eşiniz normalde bakıma özen göstermezken artık bakım yapmaya başladıysa bu yine aldatıldığınızın bir göstergesi olabilir.

Karşılaştığı bir kadını etkilemek amacıyla bakım yapıyor olabilmesi muhtemeldir. Bu da aldatılmaya hazır olmanız gerektiği anlamına gelebilir. Ancak normalde de bakım yapan bir partneriniz varsa zaten korkmanız gerekn bir durum olmayacağını söyleyebiliriz. Elbette sonradan her bakım yapmaya başlayan erkeğinde aldatacağı anlamına gelmeyecektir. Size daha hoş görünmek için yapıyor olabilir. Özellikle de kendisine rakip olabilecek başka erkekler olduğunu düşünüyorsa…

6) Eve Geç Gelmeye Başlamak Erkeğin Aldatma Göstergesi Olabilir

Erkek eve geç gelmeye başladıysa aldatıyor olabilir

Partnerinizin sizin gibi belli bir eve geliş gidiş saatleri elbette vardır. Ancak partneriniz eve geliş saatlerini geç saatlere taşıyor ve aklınıza pek yatmayan bahanelerle geçiştirmeye çalışıyorsa şüphelenmeniz gerekebilir. Ancak bu konunun sürekliliği olması gerektiğini belirtmekte yarar var.

7) Erkek Sürekli Sizi Kendinden Uzaklaştırmaya Çalışıyorsa

Erkek sürekli kavga ediyorsa aldatıyor olabilir

Erkek eğer ki sizi kendinden uzaklaştırmaya yönelik hareketler içerisine girdiyse aldatılıyor olma veya aldatılacağınızın sinyalleri olabilir. Olmadık sebeplerden sizinle tartışıyorsa, kavga ediyorsa, sizin sevmediğiniz konuları damarınıza basarcasına size yapıyorsa aldatılıyor olmanız yüksek ihtimal olabilir.

İlişkiler çiftlerin birbirlerine olan karşılıklı anlayışlar üzerine kurulu olmasıdır. Zaman zaman taraflardan biri, diğerini alttan alır. Bu denge sağlandığı zaman ilişki, bir ilişki niteliği taşımaktadır. Ancak kişi sizin sevmediğiniz, istemediğiniz konularla sizin üstünüze geliyorsa bu kişinin aklında veya hayatında başkasının olduğunu veya olacağını gösterebilir.

Bazı erkekler ayrılmak konusunda özürlü olabilmektedir. Bu yüzden kadının ayrılmasını isterler. Akıllarında veya hayatlarındaki kişiye geçmeden önce sizin onayınızı alarak yeni kişiye geçme hazırlığı yapıyor olabilirler. Ancak diğer konularda da belirttiğimiz gibi aldatan erkeğin göstergesi olmayabilir. Partnerinizle konuyu enine boyuna tartışmanız ilişkinizin gidişatını belirleyecektir.

8) Erkek Sizi Başkaları Kıyaslamaya Başladıysa Aldatıyor Olabilir

Aldatan erkek nasıl fark edilebilir

Aldatan erkek nasıl anlaşılacağı göstergelerinden biri de sizi başkaları ile kıyaslama yapması olabilir. Başka kadınları veya belli bir kadından örnekler veriyor olması sizi aldatmaya hazırlandığı veya aldattığının göstergelerinden biri olabilir. Ancak bu da başlı başına bir gösterge değildir.

9) Cinsel İlişkinin Azalması ve Farklılıklar

Erkeğin cinsel ilişki istememesi aldatıyor göstergesi olabilir

Cinsel ilişki bir ilişkinin özellikle de söz konusu ise, birlikteliğin en önemli kilit noktasıdır. Erkek arkadaşınız veya eşiniz eskisi gibi cinsel ilişki istemiyorsa veya cinsel ilişki sonrasında size sarılmıyor ilgilenmiyorsa bu da aldatıldığınızın bir göstergesi olabilir. Ama unutulmamalıdır ki partnerinizin hayatında bir iniş dönemi veya hastalığı da olabilir. Psikolojik problemler veya depresyon yaşayan kişilerin cinsel isteği azalmaktadır. Bunları da göz önünde bulundurmalısınız.

10) Erkek Aşırı Mutluysa Sizi Aldatıyor Olabilir

Erkeğin çok mutlu olması aldatıyor anlamına gelebilir

Erkek arkadaşınız veya eşiniz sizin bilmediğiniz bir sebep dışında aşırı derecede mutlu şekilde görünüyorsa bu sizi aldattığının bir göstergesi olabilir. Genellikle uzun süren ilişkilerde veya evliliklerde erkeklerin olmadık şekilde mutlu olması bunun göstergesi olabiliyor. Eğer ki erkeğin evliliğinde veya parneriyle olan ilişkisinde duygusal boşluklar varsa ve bu boşlukları bir başka kadın doldurmaya başladıysa o partneriniz anlamadığınız şekilde mutlu olabilir. Ancak bu da diğerlerinde belirttiğimiz gibi başlı başına aldatan erkek nasıl olur sorusunun cevabı olmayacaktır.

Aldatan erkeğin nasıl olacağına dair listeyi bu şekilde verebiliriz. Eğer partnerinizin sizi aldattığını düşünüyorsanız bunlardan bir kaçını yaşıyor olmanız gerekebilir. Ancak bunların bir kaçı yaşanıyor diye erkek arkadaşınız sizi aldatıyor. Siz yine de erkek arkadaşınızı biriyle aldatırken veya sizi onun itiraf etmesini beklemeden karar vermeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir