İlişkilerde Başarılı Cinsel İlişkinin 5 Yolu

İlişki araştırmalarının büyük kısmı, ciddi bir öneme sahip bir alan olan genel memnuniyetine odaklanmıştır. Bununla birlikte, araştırmalar cinsel sonuç ölçümlerine ve daha iyi cinsel ilişki geliştirmenin yolları olup olmadığına derinlemesine bakmamış olabilir. Cinsel tatmin ve sağlıklı iletişim, genel ilişki memnuniyetinin artmasına güçlü bir katkıda bulunurken, cinsel iletişimin genel ilişki iletişiminden çok farklı olması muhtemeldir (Mark ve Jozkowski, 2013) ve genel iletişim kalitesinin iyileştirilmesi üzerinde çalışmanın tek başına olacağını varsaymak yanlış olabilir.

Yapılan araştırmaların büyük bir kısmında biten evliliklerin büyük bir kısmında genel ilişki memnuniyetinin, genel ilişki iletişiminin kopukluğundan kaynaklandığı ancak tüm bunlara sebep olanın da cinsel iletişim ve cinsel tatminin sağlanamaması çıkmaktadır.

Daha fazla cinsel tatmin için 5 temel faktör,


1. Daha kaliteli orgazm için cinsel ilişki hakkında daha ayrıntılı konuşun.

Erkekler neredeyse her zaman orgazm olduğunu rapor ederler, ancak eşleriyle cinsel ilişkinin detayları hakkında konuşurlarsa daha kaliteli orgazm yaşayabilirker. Kadınlar, istedikleri kadar orgazm olamadıklarını, ancak ilişki tartışmaları özellikle cinsel içerik hakkında konuşmayı içerdiğinde cinsel ilişkiye girerken daha sık orgazm olduklarını bildiriyorlar. Yani cinsel ilişki öncesinde çeşitli fantezilerden veya cinsel ilişki hakkında konuşmalar yaparak çift olarak daha kaliteli orgazm yaşayabilirsiniz.

2. Cinselliği daha sık konuşun.

Yatak odasının dışındaki cinselliği daha iyi nasıl yaşayabileceğiniz konusunda tartışın. Cinsel İlişki sırasında ne yaptığınız ve ne anlama geldiği, ne istediğinizi, neyi sevdiğinizi, neyi sevmediğinizi, cinsel ilişki için en uygun zamanlar, cinsel ilişkiye girmek istemediğiniz zamanları, sizi tahrik eden fantezilerinizin ne olduğu, ne hakkında konuşunca sizi daha iyi hissettiriyor, sizi iyi hissettirmeyen şeyler, vb. Cinsel ilişki konusunda konuşarak, cinsel ilişkinin kalitesini arttırabilir bu da genel ilişki iletişiminizi olumlu yönde etkileyecektir.

3. Cinselliğin iyileştirilmesi hakkında partnerizle konuşun.

Hem cinsel iletişim süreci hem de cinsellikte daha fazla tatmin yaşamak için partnerinizle nasıl daha iyi hale getirebileceğinizi tartışın. Tek başınıza vereceğiniz kararlar veya kafanızdaki düşüncelerin sizde kalması ve uygulamanız tek taraflı tatmine neden olacaktır.

4. Cinsel İlişki hakkında konuşurken olumlu olun

Cinselliği konuşurken olumsuzluklardan bahsetmeyin. Sadece olumlu şekilde olumlu olarak konuşmalar yapın. Olumsuz konularda partnerinizin şevki kıralabilir ve cinsel tatmin konusunda sorunlar genel iletişim bozukluklarına neden olabilir.

5. Cinsel iletişim daha fazla genel ilişki memnuniyeti ile ilişkilidir.

Cinsel memnuniyeti artırmak için bu faktörler üzerinde çalışmak muhtemelen genel ilişki memnuniyetinizi artıracaktır. Bununla birlikte, cinsel ilişkiyi özel olarak ele almadan genel olarak ilişki üzerinde çalışmanın cinsel yaşamınızı iyileştirmesi olası değildir. Yani her türlü ilişkide bir sarmal vardır. Bu sarmalın bozulmaması önemlidir.

Kaynak:Grant Hilary Brenner MD, FAPA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir