Kadınların İlişkilerinde En Sık Yaptığı 5 Hata

Türk toplumunun İslamiyet’i kabul etmesiyle tam bir ataerkil toplum yapısına geçmiş olsa da, günümüzde yavaş yavaş ataerkil toplumun anaerkilleştiğini söyleyebiliriz. Erkeklerin zamanla kadınların yönlendiriciliğini kabul etmeleri ile ilişkilerini daha sağlıklı yürütebileceklerini söylesek yanlış olmaz.

Kadınlar doğaları gereği ilişkilerinde erkeği değiştirmeye çalıştırmaktadır. Aslında bunun sebebi kadının alfa, yani sürü lideri olmasıdır. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi bir durum olduğu için sorunlar yaşanmaktadır.

1- Erkeklerin huylarını değiştirmeye çalışmak

En sık yapılan hatalardan biridir. Oysa ki karşınızdaki kişiye o şekliyle aşık olmuşsunuzdur. Değiştirme çabaları tamamen hatadır. Sizi rahatsız eden veya üzen konularda partnerinize ileterek sorun yolları aramalısınız. Ortak bir yol haritası belirleyerek çözebilirsiniz.

2- Cinsel sohbetlerden kaçınma

Kadınların bir kısmı ne yazık ki konusunda mesafeli davranmaktadır. Partnerlerinin cinsel sohbetine eşlik etmeleri ilişkilerini heyecanlandıracaktır.

3- Kıskanmamak

Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi yokluğu da zarardır. Kıskanmak doğal bir duygudur. Elbette aşırısı fazladır. Ancak dozunda yapılması gerekir. Kıskançlık olmadığı zaman erkekler durumu abartabilir.

4- İlgisizlik

Parterinizin ilgi duyduğu bir şeye elbette ilgi duymayabilirsiniz ancak saygı göstermeli ve zaman zaman sevdiği ve ilgilendiği konular üzerine konuşabilirsiniz.

5- Maç izlemesine saygı duymamak

Erkekler kadınlara göre saçma gelen şeylere karşı fazla ilgili olabilir. Örneğin maç izlemesi, video oyun oynaması gibi. Kadınların izlemesi, okuması veya izlemesi gibi erkeklerin de farklı ilgi alanları olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir